english version<<- BACK ->> wersja polska

Inspirację czerpiemy z przyrody. Nasze żywioły to fotografia, wydawnictwa, telewizja, film i scena. Strona prezentuje działalność Jarosława Chyry, który w gronie doświadczonych i wspaniałych ludzi realizuje projekty oparte na zasadzie trzech kroków: poznać przyrodę - polubić ją - następnie poczuć szacunek oraz potrzebę ochrony. Oto projekty, poprzez które poznacie przyrodę, może ją polubicie a jeśli tak... wszystko w Waszych rękach. Zapraszamy


ILUSTRACJA KSIĄŻKOWA - ANDRZEJ STRUMIŁŁO

Andrzej Strumiłłó W katalogu wystawy znalazły się ilostracje do literatury polskiej, niemieckiej, angielskiej, rosyjskiej, francuskiej, skandynawskiej, gruzińskiej, armeńskiej, uzbeckiej, mongolskiej, dagestańskiej, wietnamskiej i amerykańskiej.

Oto fragnemt wstępu
Tak się szczęśliwie złożyło, żę mogłem spłacić osobisty dług zaciągnięty w dzieciństwie i młodości ilustrując dzieła H.Beecher-Stowe, H.CH.Andersena, J.Verne'a, A.Czechowa, J.Conrada, a także przekazać część refleksji z podróży odbytych w wieku dojrzałym w książkach o Chinach, Wietnamie, Mongolii, Indiach, ZSRR.

Andrzej Strumiłło


Andrzej Strumiłło Andrzej Strumiłło Andrzej Strumiłło Andrzej Strumiłło Andrzej Strumiłło Andrzej Strumiłło
powiększ klikając na miniaturkę

wydawca: Północnopodlaskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
sponsor wydania i wystawy: Bank Pekao SA
organizator wystawy, dyrektor festiwalu: Jarosław Chyra
współorganizator wystawy: Białowieski Park Narodowy
patronat medialny: Gazeta Wyborcza, TVP3 Białystok, Wirtualna Polska
Polskie Radio BIS, Polskie Radio Białystok
projekt Andrzej Strumiłło
reporodukcje Stanisław J. Woś
ISBN: 83-918874-3-X