english version<<- BACK ->> wersja polska

Inspirację czerpiemy z przyrody. Nasze żywioły to fotografia, wydawnictwa, telewizja, film i scena. Strona prezentuje działalność Jarosława Chyry, który w gronie doświadczonych i wspaniałych ludzi realizuje projekty oparte na zasadzie trzech kroków: poznać przyrodę - polubić ją - następnie poczuć szacunek oraz potrzebę ochrony. Oto projekty, poprzez które poznacie przyrodę, może ją polubicie a jeśli tak... wszystko w Waszych rękach. Zapraszamy


BORYS RUSSKO - ROZGARNIAM NOC - ASYMETRIA

Borys Russko - Rozgarniam noc. Asymetria. Borys Russko - Rozgarniam noc. Asymetria. Z okazji Festiwalu Żubrowsiko 2005 wydaliśmy tomik poezji Borysa Russko. O publikacji i autorze, który inspiracje czerpie z przyrody, najlepiej opowie Waldemar Smaszcz. Oto fragnent wstępu do drugiej części książki, do poematu "Asymetria":


Nieskończoność krąży cieniem
między mistykiem, poetą i matematykiem...
(poetycka summa Borysa Russki)

(...)Możliwość lektury przed publikacją traktowałem jako coś bardzo osobistego, czekałem na kolejną przesyłkę, w której znajdowałem jakże bliski mi liryczny zapis najważniejszych spraw świata i człowieka. Bo chociaż autor pisał niemal wyłącznie o przyrodzie, zwłaszcza o ukochanej Puszczy Białowieskiej, swoim "domowym borze", to przecież nie miałem najmniejszej wątpliwości, że przesłanie tej poezji jest znacznie szersze.(...)
Waldemar Smaszcz 2005r


  "Rozgarniam noc" "Szukanie" "Jak liźnięcie wiatru" "Ostrzeżenie"  
kliknij na jeden z powyższych tytułów

© Borys Russko
wydawca: PTOP redaktor wydania: Waldemar Smaszcz ISBN 83-918874-6-4
Białowieża 2005
współwydawca: Wydawnictwo Książkowe IBiS
projekt okładki: Aneta Nawrocka
ISBN 93-7358-022-0
Warszawa 2005
format 21x14cm, 104 strony, 112 czarno-białych fotografii