english version<<- BACK ->> wersja polska

Inspirację czerpiemy z przyrody. Nasze żywioły to fotografia, wydawnictwa, telewizja, film i scena. Strona prezentuje działalność Jarosława Chyry, który w gronie doświadczonych i wspaniałych ludzi realizuje projekty oparte na zasadzie trzech kroków: poznać przyrodę - polubić ją - następnie poczuć szacunek oraz potrzebę ochrony. Oto projekty, poprzez które poznacie przyrodę, może ją polubicie a jeśli tak... wszystko w Waszych rękach. Zapraszamy


film KRAINA ŻUBRA

Film promujący projekt Life "Kraina Żubra" wyreżyserowany przez znakomitego polskiego fotografika i filmowca-przyrodnika Jana Walencika, twórcę filmu "Tętno pierwotnej puszczy". Muzykę do filmu skomponował wybitny kompozytor filmowy Michał Lorenc ("300 mil do nieba", "Psy", "Przedwiośnie").
Film przedstawia sytuację żubra w Puszczy Białowieskiej i jej okolicach oraz założenia i cele projektu "Kraina Żubra".

Scenariusz, komentarz, reżyseria Jan Walencik
Muzyka Michał Lorenc
Dźwięk Jan Walencik, Maciej Walencik
Konsultacja naukowa Rafał Kowalczyk
Lektor wersji polskiej Jarosław Kawecki
Lektor wersji angielskiej Jarosław Łukomski
Montaż obrazu i dźwięku Jan Walencik, Maciej Walencik
Postprodukcja obrazu Lunapark
Opracowanie i zgranie dźwięku Andrzej Kowal
Produkcja Jarosław Chyra (Chyra.pl)
Produkcent ZakłAd Badania Ssaków PAN & Fundacja Zielone Płuca Polski
Czas filmu: 20'11''


Projekt "Kraina Żubra - Ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej" (LIFE 06NAT/PL/000105) jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu LIFE - Przyroda oraz przez Frankfurt Zoological Society - Help for threatened wildlife.

Jan Walencik - Kraina Żubra

Koordynatorem projektu jest Zakład Badania Ssaków PAN w Białowieży a partnerami Białowieski Park Narodowy, Fundacja Zielone Płuca Polski i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku z Nadleśnictwami: Białowieża, Browsk i Hajnówka.


Link do oficjalnej strony projektu. Tam, między innymi, można obejrzeć zwiastun filmu "Kraina żubra"